Czy opłaca się kupić mieszkanie na sprzedaż?

Rynek nieruchomości ma się od dłuższego czasu świetnie. Popyt jest ogromny, a deweloperzy nieustannie skupują nowe tereny pod budowę nowoczesnych osiedli. Zainteresowanych jest wielu, ale spora część z nich nie szuka mieszkania dla siebie. Coraz więcej osób w Przemyślu kupuje mieszkania na sprzedaż lub pod wynajem. Czy to się opłaca? No jasne!

Gdy kupujesz mieszkania na sprzedaż przemyśl komu chcesz je sprzedać. W zależności od grupy na jakiej ci zależy musisz je odpowiednio wykończyć. Młodzi lubią odważne kolory i nowoczesne rozwiązania, rodziny z dziećmi będą szukać przede wszystkim praktyczności i bezpieczeństwa – czyli na przykład antyalergiczne farby.

Kupując mieszkanie musisz je wykończyć i tu masz dwie opcje – możesz je wykończyć pod tzw. klucz, lub tylko w takim stanie by dało się zamieszkać – czyli np. podłogi, ściany, wykończona kuchnia i łazienka, dając kupującemu możliwość podjęcia decyzji o tym jak będzie wyglądała pozostała część mieszkania.

Gdy kupujesz mieszkanie pod wynajem jest podobnie. Musisz zastanowić się komu chcesz wynająć mieszkanie – czy raczej będą to studenci, którzy na przykład studiują w Przemyślu, czy może młodzi ludzie z dziećmi, a może seniorzy, którzy na starość szukają komfortowych mieszkań z licznymi udogodnieniami. Kupując mieszkanie pod wynajem raczej musisz je urządzić, bo większość szuka jednak mieszkania umeblowanego. Jeśli dla studentów musisz urządzić każdy pokój tak by zapewniał warunki do nauki i wypoczynku. W tym wypadku lepiej unikać kuchni otwartej na salon, za to dobrze sprawdzi się oddzielna łazienka i wc.

Gdy chcesz wynajmować rodzinie z dziećmi musisz wydzielić strefę dla dzieci i dla dorosłych. Pomyśl o meblach z zaokrąglonymi kantami i niskich szafkach na zabawki. Gdy chcesz wynajmować seniorom wybierz niewielkie mieszkanie na parterze – chyba, że w bloku jest winda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *