Jak efektywnie szukać mieszkania?

Znalezienie wymarzonego mieszkania nie jest łatwe. Zwłaszcza, że wybór mieszkań jest duży i ciężko znaleźć to jedyne. Już samo poszukiwanie może być czasochłonne i denerwujące. Jak robić to dobrze. Jak szukać mieszkania? W artykule podrzucamy kilka wskazówek.

Po pierwsze  – określ czego szukasz. Im dokładniej to zrobisz tym lepiej i tym mniej czasu zajmie ci cały proces. Ustal jakiego mieszkania szukasz, jaki metraż cię interesuje, które piętro i w jakiej lokalizacji. Czy chcesz kuchnię otwartą czy zamkniętą, wc razem z łazienką czy oddzielnie, czy zależy Ci na dużym tarasie czy na niewielkim balkonie.

Po drugie – szukaj efektywnie. Uruchom wyszukiwarkę google i wpisz odpowiednie hasło np. mieszkania na sprzedaż przemyśl lub sprzedaż mieszkań przemyśl. W odpowiedzi otrzymasz listę stron deweloperów, którzy oferują mieszkania w Przemyślu. Musisz się z nimi zapoznać, przejrzeć ofertę, zobaczyć czy mają takie mieszkania jakie Ciebie interesują.

Po trzecie – spotkaj się z deweloperem. Spotkanie face to face to konieczny etap. Dobrze się przygotuj, najlepiej zrób listę wszystkich pytań jakie chcesz zadać deweloperowi. Możesz pytać o wszystko co jest związane z inwestycją. O użyte materiały, technologie, o miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i wizualizacje osiedla. Zapisuj wszystko tak byś potem mógł porównać oferty tych kilku deweloperów i wybrać tą, która najbardziej ci odpowiada.

Nie działaj pochopnie. Choć kupno mieszkania generuje dużo emocji, zarówno pozytywnych jak i negatywnych nie warto działać pod ich wpływem. Nie daj się zjeść stresowi, nie pozwól by opanował się strach, że jak nie kupisz tego teraz to ktoś sprzątnie ci mieszkanie sprzed nosa. Tak samo nie działaj pod wpływem euforii wywołanej obejrzanym właśnie mieszkaniem – daj sobie czas by na spokojnie to przemyśleć i po prostu się z tym przespać. Jeśli rano okaże się że to nadal Twoje wymarzone mieszkanie możesz je kupić. Zbyt długie zwlekanie z podjęciem decyzji też nie jest dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *