Mieszkanie najlepsze dla studenta

Mogłoby się wydawać, że studenci nie są zbyt wymagającą grupą. Jednak można zauważyć, że ich status materialny od wielu lat systematycznie się poprawia i ich oczekiwania są również coraz większe.

Widać to chociażby po tym, że coraz mniej studentów chce mieszkać w akademikach czyli tzw. domach studenckich, a coraz więcej decyduje się na wynajęcie mieszkania. Nie ma co ukrywać, że komfort jest zupełnie inny.

Jakich mieszkań szukają studenci? Co jest dla nich ważne?

Po pierwsze lokalizacja – najlepiej jak najbliżej miasteczka akademickiego i uczelni. Choć coraz więcej studentów ma własne auta, to jednak zależy im na tym by na uczelnie dostać się szybko piechotą. W grę wchodzi również komunikacja miejsca, ale bez przesiadek. W miastach gdzie jest sporo studentów jak na przykład Przemyśl jest wiele mieszkań właśnie w pobliżu miasteczka i uczelni.

Po drugie – ilość pomieszczeń.

Choć lubią mieszkać ze znajomymi cenią sobie prywatność, dlatego teraz chętnie szukają mieszkań w którym każdy będzie miał swój własny pokój. To zapewnia dobre warunki do nauki i spotkań towarzyskich.

Ważne jest wyposażenie. Nie musi być z najwyższej półki, bardziej zależy im na tym by w mieszkaniu były niezbędne meble – łóżko i biurko w każdym pokoju, przyda się szafka na książki, i szafa na ubrania. Jeśli chodzi o sprzęt RTV i AGD studenci cenią jeśli w mieszkaniu jest pralka, lodówka, kuchenka mikrofalowa. To znacznie ułatwia studenckie życie.

Jeśli chodzi o telewizor, właściwie nikt specjalnie na to nie naciska. Właściwie każdy ma swój laptop, na którym może oglądać co chce, więc telewizor nie jest jakość bardzo potrzebny. Jeśli chcesz kupić mieszkanie w Przemyślu by wynająć je studentom raczej nie szukaj mieszkania z otwartą kuchnią, ale zwróć uwagę by miało oddzielne wc i łazienkę. Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się przy większej ilości osób. Dobrym rozwiązaniem jest również kupno mieszkania większego – 3 lub 4 pokojowego, dzięki czemu paczka znajomych może być razem, zachowując przy tym prywatne pokoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *